O mnie

Malarka i designerka.

Studiowała Architekturę Krajobrazu w Warszawie. Wystawiała swoje prace w Polsce i Niemczech.W Warszawie zorganizowała jednodniowy wernisaż na PGE Stadionie Narodowym. W 2017 roku, przez dwa miesiące można było oglądać jej prace w epizodycznej galerii poświęconej tylko Urszuli Kamińskiej, w najnowocześniejszym Warszawskim biurowcu Astoria Premium Offices. W grudniu 2018 roku otworzyła dwie swoje wystawy jednego dnia w dwóch miastach, w dwóch krajach- Zgorzelec-Görlitz.

Jej głównym nurtem w malarstwie jest portret, a w nim łączenie nasyconych barw z temperamentem malowanej postaci. Urszula pasjonuje się też utrwalaniem piękna i dynamizmu sportu za pomocą sztuki. Kocha mariaż przedmiotów użytku codziennego z kolorem, nadaje „drugie życie” kastomizując wszystko co ją otacza. Efekty tej miłości można obejrzeć w malowanej przez Urszulę Kamińską odzieży, obuwiu, walizkach, porcelanie i wielu innych rzeczach, które stają się nośnikami sztuki.

Styl malarski Urszuli Kamińskiej jest niełatwy do nazwania. Można doszukiwać się w nim nowoczesnego impresjonizmu i POP-artu. Tworzone dzieła mają wyraźnie wyostrzoną kolorystykę, co pozwala jej podkreślić siłę i charakter malowanej osoby. Przeróżne zabiegi malarskie, z malowanych postaci wydobywają ich historię. Te same iluzje osiągane kolorem, wyostrzają uczucie ruchu w obrazach sportowych. Jako pierwszą dziedzinę uwiecznianą na płótnach Urszula wybrała kolarstwo.
Jej malarstwem zachwycił się sam Sir Richard Branson, założyciel Virgin Group.

Kontakt